Agata Majkowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego / dyrektor przedszkola
Z wykształcenia jestem magistrem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie terapii pedagogicznej oraz gimnastyki korekcyjnej. Ukończyłam także studia Menedżerskie Dla Kadry Kierowniczej Oświaty na Politechnice Gdańskiej. Każdego dnia staram się, dać dzieciom uśmiech, wsparcie i dobre słowo. Prywatnie jestem spełnioną mamą dwójki dzieci.

Ewelina Hejzner – pedagog/nauczyciel wspomagający
Magister pedagogiki, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu: pomocy psychologicznej, socjoterapii, oligofrenopedagogiki, a także wczesnego wspomagania oraz edukacji i terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju. Systematycznie poszerza swoją wiedzę podczas różnych szkoleń i konferencji. W Przedszkolu “Miś” realizuje swoje marzenia i pasje pracując z dziećmi o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.

Marzena Jelińska – nauczyciel wychowania przedszkolnego – urlop wychowawczy
Będąc małą dziewczynką zapragnęłam zostać nauczycielem kiedy dorosnę. Konsekwentnie realizując swoje marzenie z dzieciństwa wybrałam studia pedagogiczne. Od 2007 roku jestem magistrem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Mogłam wreszcie zacząć spełniać się zawodowo. 2 lata później szczęśliwa dołączyłam do zespołu nauczycieli w Przedszkolu nr 49. Świadomość, że każdego dnia dzieci witają mnie z radością sprawia, że z przyjemnością przychodzę do pracy. Próbuję przekazywać podopiecznym moją kreatywność i radość codzienności żeby mogły odkrywać od dziecka przyjemności z nauki i wspólnej zabawy.

Magdalena Klonowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Bydgoskim oraz studiów podyplomowych wychowanie przedszkolne i gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna. Jestem nauczycielem ponieważ lubię pracę z dziećmi. Organizuję zajęcia związane z każdą porą roku, odpowiadam na niezliczone pytania, rozmawiamy o trudnych sprawach, razem tańczymy, śpiewamy i malujemy. Staram się zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa, a także stwarzać miłą atmosferę. Największą satysfakcję czerpię z sukcesów dzieci. Książka, kino, sport to tylko niektóre ze sposobów spędzania wolnego czasu. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci Mikołaja i Zuzi.

Bernadeta Kolera – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Jestem nauczycielką z 30 – letnim stażem pracy. Absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim o kierunku edukacja wczesnoszkolna oraz studiów podyplomowych z terapii pedagogicznej w Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku. Ukończyłam również Studium Wychowania Przedszkolnego, po ukończeniu którego rozpoczęłam pracę w przedszkolu. Prywatnie jestem żoną i mamą trzech dorosłych synów. W wolnym czasie bardzo lubię czytać książki oraz aktywnie uczestniczyć w pieszych wędrówkach po górach.

Małgorzata Radwańska – nauczyciel wychowania przedszkolnego
To ja, kiedy chodziłam do przedszkola już wtedy wiedziałam, że chcę być nauczycielką. W przedszkolu pracuję od 1987 roku. Mam wykształcenie wyższe. Studia licencjackie skończyłam w PWSH w Gdyni na kierunku: pedagogika przedszkolna, wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. Studia magisterskie w GWSH w Gdańsku pedagogika ogólna. Studia podyplomowe w WSZ w Gdańsku zarządzanie oświatą. W życiu prywatnym – mama dorosłego syna. Interesuję się dekoracja wnętrz, lubię piec ciasta, czasami lubię czytać. Jestem spod znaku barana, co nie zawsze wychodzi mi na dobre.

Hanna Radwańska-Wilgatek – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Bardzo, bardzo dawno temu
poszłam poddać się szkoleniu.
Wszak nauczać bardzo chciałam
pedagogiem więc się stałam.
Dwa kierunki ukończyłam
i magistra obroniłam.
Rok to był osiemdziesiąty trzeci
kiedy w “Misiu” zaczęłam uczyć dzieci.
W wolnych chwilach czytam książki
bo w nich przygód są zalążki.
Pracy serce swe oddaję
i się szkolić nie przestaję!

Magdalena Ostrowska - nauczyciel wychowania przedszkolnego
Jestem absolwentką studiów wczesnej edukacji z językiem angielskim oraz pedagogiki specjalnej ze specjalnością wczesne wspomaganie rozwoju na Uniwersytecie Gdańskim. Od kilku lat pracuję jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, w tym również jako nauczyciel angielskiego. Już w gimnazjum wiedziałam, że chcę zostać nauczycielem w przedszkolu i systematycznie do tego dążyłam. W tym momencie mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają, bo mogę pracować w miejscu, które naprawdę lubię – w przedszkolu wśród dzieci.

Violetta Wołoszyn – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Posiadam stopień awansu zawodowego – nauczyciel dyplomowany. Jestem osobą twórczą, o ciepłym usposobieniu. Wierzę w to iż dzieci poprzez zabawę i poznawanie świata rozwijają własną osobowość i charakter. Obserwacja tego procesu jest dla mnie źródłem wielkiej przyjemności. W wolnych chwilach i podczas urlopu lubię odpoczywać na wsi, nad jeziorem, spacerować z psem, jeździć na wycieczki rowerowe, wędrować po górach, spotykać się z rodziną i przyjaciółmi.

Maria Zając – nauczyciel wychowania przedszkolnego
Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego od roku 1982, kiedy to ukończyłam Studium Wychowania Przedszkolnego w Gdańsku. Od 35 lat zajmuję się wychowaniem i edukacją dzieci. Nie wyobrażam sobie innej pracy. Prywatnie jestem matką córki Izabeli, która poszła w moje ślady i również jest nauczycielką wychowania przedszkolnego. Oprócz pracy zawodowej, która pochłania większą część mojego czasu, lubię czytać i podróżować.

Izabela Koperska
Od kiedy sięgam pamięcią, zawsze wiedziałam, że będę pracować z dziećmi. Moje dylematy dotyczyły jedynie kwestii, czy będę je leczyć, czy uczyć. Zostając nauczycielem i logopedą, w pewnym sensie udało mi się to pogodzić. W swojej pracy staram się być dla dzieci bardziej drogowskazem w samodzielnym badaniu i odkrywaniu niż wszechwiedzącym przewodnikiem po wiedzy i świecie. Zależy mi, by czuły się mądre, zaradne oraz chętnie i odważnie wyrażały swoje zdanie.
Prywatnie mama Dawida, Mikołaja i Helenki oraz miłośniczka zwierząt.

Anna Tworek