Dnia 12 maja odbyły się eliminacje dzielnicowe Spartakiady Przedszkolaka na boisku przynależącym do Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku.

W rozgrywkach wzięły udział Przedszkolaki z Przedszkola nr 34, Przedszkola nr 57 oraz Przedszkola nr 49. 

Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach. Rywalizacja rozpoczęła się od „Celnego oka” - każdy uczestnik otrzymywał woreczek, którym celował do obręczy. Drugą konkurencją był „Tunel” – przejście przez tunel, ominięcie pachołka i powrót biegiem do swojej drużyny. Kolejnym zadaniem było „Czworakowanie” – przejście na czworaka do pachołka, ominięcie go i powrót biegiem do swojej drużyny. W „Biegu z przeszkodami” – dzieci biegły do drabinki, przejście po szczeblach na drugą stronę, bieg do pachołka i powrót biegiem do drużyny. Rywalizację kończył „Wyścig gąsienic” - dzieci ustawione jedno za drugim, trzymając się za biodra, poruszały się slalomem do pachołka. Powrót również slalomem. O kolejności decydował łączny czas uzyskany we wszystkich konkurencjach.

Największą ilość punktów zdobyły Przedszkolaki z Przedszkola nr 57. Zwycięzcy awansują do Wielkiego Finału i powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, który odbędzie się 10 czerwca 2022 r. na stadionie lekkoatletycznym.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W FINALE!