BIP - Przedmiot działania i kompetencje - Przedszkole nr 49

Nasze przedszkole to miejsce przyjazne każdemu dziecku. W wychowaniu stawiamy na skupianiu się na indywidualnych potrzebach dziecka, staramy się rozwijać jego zainteresowania poprzec ciekawe zajęcia z różnych dyscyplin: muzycznych, sportowych, plastycznych. Poprzez program "Wiem, umiem, potrafię" oraz dzięki występom z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty staramy się budować pewność siebie dziecka, wiarę we własne umiejętności, wystąpień publicznych. Jednocześnie staramy się nauczyć dziecko funkcjonowania w grupie społecznej oraz aby nabyło umiejętność pracy w grupie. Realizacja tych zamierzeń jest możliwa dzięki kompetentnej i wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz całemu personelowi, zaangażowanemu w swoją pracę.

Każda grupa ma do dyspozycji dużą i dobrze wyposażoną salę do zajęć i zabaw. W każdej sali zorganizowane są kąciki zabaw, stoły i krzesełka dostosowane są wysokością do wzrostu dzieci. Ponadto przedszkole posiada: salę gimnastyczną  do zajęć gimnastyki  i rytmiki (wyposażoną w sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, między innymi: pianino) szatnie dla dzieci, gabinet logopedyczny. Mamy również ogród wyposażony  zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice. Co roku dzieci prowadzą swój ogródek warzywny z pomidorkami, szczypiorkiem, rzodkiewką, sałatą i innymi warzywami.

Przedszkole organizuje wiele ciekawych imprez: dzień Kropki, dzień Pluszowego Misia, dzień Dyni, dzień Przedszkolaka, pasowanie na Przedszkolaka, Mikołajki, bal karnawałowe, Dzień Babci i Dziadka, festyn sportowy organizowany z okazji Dnia Dziecka, Dzień Matki i Ojca, uroczyste zakończenie roku szkolnego, spotkania z ludźmi różnych zawodów. Raz w miesiącu dzieci biorą udział w spektaklach teatralnych i muzycznych w naszym przedszkolu, które wykonywane są przez różne teatry, które zapraszamy do naszego przedszkola. Raz do roku dzieci wyjeżdżają na wycieczki całodzienne do ciekawych miejsc w okolicy. Na koniec pierwszego semestru dzieci jeżdżą na wycieczkę na ciekawe spektatle do teatru. W naszym przedszkolu odbywają się również codziennie zajęcia z języka angielskiego prowadzonego przez wykwalifikowanego nauczyciela.

Ponadto nasze przedszkole jest przedszkolem promującym zdrowie. W związku z tym w naszym przedszkolu dzieci jedzą zdrowe, kolorowe, różnorodne posiłki, które przygotowywane są w naszej przedszkolnej kuchni. Urodziny każdego dziecka prowadzone są w sposób wyjątkowy bowiem nasze kucharki przygotowują pyszne i zdrowe babeczki marchewkowe, a rodzice zamiast cukierków przynoszą ulubione owoce dzieci. Dwa razy w tygodniu prowadzona jest gimnastyka oraz zajęcia z piłkami, dzięki czemu dzieci nabierają sprawności fizycznej oraz rozwijają zainteresowania sportem.powrót do góry