Wycieczka do Szkoły Podstawoej nr 89 w Gdańsku

Dnia 28.02.2020 r. przedszkolaki z Grupy Czerwonej wybrały się na Dzień otwarty do Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda nauka w szkole. Mogły usiąść w szkolnych ławkach, a nawet zobaczyć jak wyglądają niektóre lekcje! Na koniec dzieci usłszały legendę o Żabim Kruku, w której to oni byli aktorami oraz mogły pobawić się w sali zabaw. 

Odwiedziny w Domu Seniora

Dnia 26.02.2020 r. przedszkolaki z Grupy Niebieskiej i Czerwonej wybrały się na występ z okazji Dnia Babci i Dziadka do Domu Seniora. Dzieci zaprezentowały swoją akademię, którą przygotowały na występy styczniowe dla swoich dziadków. Seniorzy byli wzruszeni i poruszeni zdolnościami naszych przedszkolaków, a w podziękowaniu za odwiedziny przygotowali bransoletki, które sami zrobili z myślą o najmłodszych. Tego dnia Dom Seniora był bardzo rozśpiewany!

Wycieczka do Teatru Miniatura

Dnia 21 lutego 2020 roku przedszkolaki z naszego Przedszkola ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę autokarem do Teatru Miniatura na przedstawienie "Jasiek i Małgośka, czyli uważaj robaczku". Dzieci miały możliwość obejrzenia spektaklu, który opowiadał historię dobrze im znaną - Jasia i Małgosi - ale w innej odsłonie. Albowiem głównymi bohaterami były dwie nieposłuszne gąsienice. Spektakl oprócz tego, że przedstawiał historię, uczył również dzieci zachowań ostrożnych - między innymi by nigdy nie rozmawiały z obcymi, nie podawały swoich danych oraz aby były ostrożne w różnych momentach swojego życia. Na koniec przestawienia miało również miejsce spotkanie ze Strażakami Miejskimi, którzy przedstawili wszystkie niebezpieczne sytuacje, które mogą spotkać nasze przedszkolaki oraz przypomnieli najmłodszym zasady ruchu drogowego. To była jednocześnia super zabawa z edukacyjnym wymiarem, który na pewno na długo zapamiętamy!

Wycieczka do hipermarketu Auchan

Dnia 19 lutego 2020 roku dzieci z Grupy Czerwonej odbyli wycieczkę do hipermarketu Auchan przy ulicy Kołobrzeskiej. Podczas wycieczki dzieci mogły zaobserwować jak wygląda praca w sklepie, na magazynie czy też nawet w piekarni sklepu. Przedszkolaki odwiedziły wiele miejsc, których nie mogłyby zobaczyć podczas zakupów z rodzicami. Przechodziły tajnymi przejściami, dzięki czemu mogły zobaczyć jak wygląda całe zaplecze sklepowe. Wycieczka ta miała na celu zapoznanie z zawodami oraz z cyklem produkcjnym - jak powstaje chleb. Na koniec na dzieci czekała słodka niespodzianka przygotowana przez pracowników sklepu. Pani Magdzie, która nas oprowadzała po sklepie jeszcze raz dziękujemy! 

Zajęcia pokazowe - szermierka 

Dnia 17.02.2020 nasze przedszkole odwiedziły uczennice Szkoły podstawowej,które zaprezentowały pokaz szermierki. Dzieci dowiedziały się, z jakich elementów składa się strój zawodnika, jak nazywa się broń szermierza oraz jakie są zasady tego sportu walki. Przedszkolaki mogły też sprawdzić swoje możliwości, biorąc udział w różnych ćwiczeniach sprawnościowych. Na twarzach dzieci malowało się wielkie skupienie, bo przecież szermierka to poważna sprawa! Na koniec poszczególne dzieci wzięły udział w walce jeden na jeden – emocji było co niemiara.

Bal karnawałowy 2020

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 10.02.2020 r.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, piratów, pajacyków, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  

Konkurs "Jestem bezpieczny na drodze"

Dnia 7 lutego 2020 r. trójka przedstawicieli z Grupy Czerwonej: Olivier, Agatka i Mateusz brali udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie “Jestem bezpieczny na drodze” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 77 w Gdańsku we współpracy ze Strażą Miejską. Dzieci odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa na drodze, ważna była współpraca i jednomyślność. Na koniec na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz ogłoszenie wyników. Pomimo wielkich starań dzieciom nie udało się wygrać, ale były szczęśliwe, że mogły brać udział w takim przedsięwzięciu. To była wspaniała i niezapomniana przygoda!

Wycieczka do Szkoły Muzycznej

Dnia 4 lutego 2020 r. przedszkolaki z Grupy Czerwonej i Niebieskiej wybrały się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej na koncert fortepianowy “Fortepian opowiada baśnie”. Dzieci mogły usłyszeć znane piosenki z bajek w wykonaniu uczniów szkoły oraz miały możliwość z zapoznania się z instrumentem jakim jest fortepian. Muzycy zabrali przedszkolaki we wspaniałą muzyczną podróż!

Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 27

Dnia 28 stycznia 2020 r. przedszkolaki z Grupy Czerwonej wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku. Dzieci aby stać się bardziej ekologiczne uszyły z pomocą uczennic szkoły wielokrotne woreczki śniadaniowe. Dzieci stworzyły piękne, kolorowe woreczki, w których będą mogły nosić swoje drugie śniadanie do szkoły. To była wspaniała przygoda, a dzieci nabyły nowe umiejętności!

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 22, 24,27 i 31 stycznia 2020 r. w naszym Przedszkolu we wszystkich grupach obchodziliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tych dniach dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały krótkie wierszyki swoim dziadkom. Dzieci z wielkim przejęciem przyjęły swoich bliskich, a na koniec zaprosiły na słodką niespodziankę. To były bardzo wesołe dni w naszym przedszkolu!

Edukacja segregacja

Dnia 23 stycznia 2020 r. w Grupie Czerwonej odbyły się zajęcia na temat odpowiedniej segregacji śmieci. Dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób segregować odpady, jak być bardziej ekologiczni i jakie nawyki muszą jeszcze nabyć, aby nasza planeta była czystsza. Każde dziecko dostało torbę materiałową na zakupy oraz super bohaterów, których specjalnością jest segregacja. To były ważne zajęcia!

Z wizytą na Farmie Jantar

W dniach 20 i 29 maja 2019 r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Stegny na Farmę Jantar. Oprócz pięknej pogody czekała na nas moc atrakcji. Wizyta w ptaszarni, jazda na torze gokartowym, konne przejażdżki. Najedzeni, wymęczeni i po krótkiej drzemce wróciliśmy bardzo zadowoleni do przedszkola.

Urocystość z okazji Dnia Mamy i Taty

Z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki przygotowały występ artystyczny, podczas którego zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Teatrzyk "Ratujmy las"

10 maja aktorzy Teatru Gargulec zaprosili wszystkie dzieci na spektakl pt." Ratujmy las"

"Nasz pierwszy ogródek"

Wiosna to w ogrodzie najbardziej pracowity okres. Dzieci z grupy Zielonej i Żółtej  stworzyły swój własny ogródek. Poznały etapy rozwoju i warunki życia roślin. W naszym ogródku pojawiły się m.in. koperek, rzodkiewka, mięta, tymianek i pietruszka.

"Zakładamy ogródek na parapecie"

Na powitanie wiosny grupa Czerwona założyla na parapecie własny ogródek kwiatowo-warzywny. Wielu z nas z wielką radością odkrywała w sobie zamiłowanie do ogrodnictwa. Teraz przed nami trudniejsze zadanie - oczekiwanie i codzienna troska o nasze roślinki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem skosztujemy własnej sałaty i ozdobimy przedszkolny klomb wyhodowanymi bratkami.

"Tradycje i zwyczaje wielkanocne - zajęcia edukacyjne".

Dnia 1 i 3 kwietnia przedszkolaki były na zajeciach w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej "Obrzędy Wielkiego Postu i Wielkanocy na wsi pomorskiej", którego celem było przybliżenie dzieciom tradycji oraz zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.      W trakcie zajęć dzieci wymieniały symbole wielkanocne takie jak: chleb, jajka, sól, chrzan, wędlina, baranek. Rozmawiano również o samych przygotowaniach do świąt i ich przebiegu oraz o zwyczaju polewania się wodą w świąteczny poniedziałek, czyli o śmigusie-dyngusie.

"Mali kucharze" - warsztaty kulinarne

W naszym Przedszkolu codziennie coś się dzieje. W dniach 26 i 27 marca dzieci zamieniły się w kucharzy. Podczas zajęć przy wsparciu pana Piotra mogły podejmować samodzielnie różne czynności kuchenne: wspypywać mąkę, wbijać jajka, mieszać, degustować. Przygotowały ciasto na naleśniki z ciecierzycą, burakiem i miodem a na deser sałatkę owocową ze świeżych bananów, kiwi, winogron z dodatkiem rodzynek, żurawiny polaną jogurtem naturalnym i miodem. Zajęcia kulinarne poprowadził p. Piotr - Kucharz - tata Nikodema z gr. Zielonej. Celem zajęć było przekonanie dzieci, że przyrządzane samodzielnie posiłki mogą być smaczne i zdrowe. Zwieńczeniem zajęć była wspólna konsumpcja przygotowanych potraw. Na zakończenie zajęć dzieci pięknie podziękowały swojemu gościowi, wręczając dyplom z podziękowaniem. Dziękujemy dzieciom i p. Piotrowi za uczestnictwo w warsztatach oraz wspólnie spędzony czas.

Budżet Obywatelski Gdańsk 2020

aktualnosci-30723.jpg [miniatura]

Wiosenne spotkanie z Lamą i Alpaką

W Pierwszy Dzień Wiosny gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłych gości Lamę i Alpaki. Zwierzęta szczególnie przyjazne i spokojne. dzieci miały okazję dotknąć, pogłaskać, a nawet nakarmić te niesamowite zwierzęta. Alpaki z wyglądu przypominają nieco lamę, ale najbardziej są podobne do owcy. Przedszkolaki poznały wiele  ciekawostek z życia tych zwierząt. Uwielbiają marchewkę - o czym dzieci mogły się przekonać karmiąc je tym przysmakiem, ale również trawę i sianko. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem przybyłych gości.

HURA!!! WYGRALIŚMY!!!

Serdecznie gratulujemy Grupie Czerwonej za zajęcie II miejsca w VI Przeglądzie Piosenki "Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku". GRATULACJE!!!

Warsztaty z Teatrzykiem Kamishibai

Dnia 19 marca grupa Zielona i Niebieska  odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o najlepszym przyjacielu człowieka jakim jest pies. Obejrzały teatrzyk Kamishibai, który można porównać do teatru marionetkowego, w którym miejsce marionetek zajmują ilustarcje. Tak więc to sztuka teatralna na papierze! Posłuchały bajki "Szukając Marudka" czytanej tą japońską metodą. Przedszkolaki z uwagą wsłuchiwały się w historię zagubionego pieska. Bardzo nam sie podobało! Dziękujemy!

Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku

W dniu 18 marca Grupa Czerwona wzięła udział w przeglądzie piosenek "Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku". Wystąpili na prawdziwej scenie w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przy akompaniamencie fortepianu i w pełni profesjonalnym nagłośnieniu zaśpiewali piosenkę "Gdzie?" opowiadającą o najbardziej znanych zabytkach i charakterystycznych obiektach naszego miasta. Pomimo towarzyszących od rana różnych przeciwności losu i towarzyszących im wielkich emocji dali naprawdę świetny występ!!! Dziękujemy wszystkim za trzymane kciuki! Pomogły.

Pokaz w Hali Olivii

W dniu 8 marca Grupa Czerwona na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku wybrała się do Hali Olivii na pokaz łyżwiarstwa figurowego i hokeja. Oprócz występu na lodowisku przygotowano dla uczestników kilka atrakcji sportowych i słodkości w podziękowaniu za udział. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie!

Kolejna wizyta w bibliotece

13 marca dzieci z grupy Zielonej miały przyjemność po raz kolejny odwiedzić Wojewódzką Bibliotekę Publiczną Filia nr 11. Podczas tego spotkania przedszkolaki rozmawiały o zbliżającej sie porze roku, rozwiązywały zagadki, same wykonały kwiatki z drucików. Bardzo podobały się nam te spotkania.  Za miesiąc kolejna wizyta.

Twórcze przedszkolaki

W minionym tygodniu grupa Niebieska poznawała zwierzęta i owady mieszkające na polach i w lasach. W związku z tym dzieci przygotowywały sie na nadejście wiosny i wspólnie wykonali ul i pszczoły, wykorzystując proste produkty, czyli rolki po papierze i jajka po kinder niespodziankach. To było naprawde słodkie zadanie!

Ruch to zdrowie

4 marca przedszkolaki wzięły udział w zajęciach sportowych, które poprowadziła pani Paulina z Gdańskiej Akademii Sportu w Gdańsku. Pani przekonywała dzieci do czynnego uprawiania sportu, podkreślając rolę sportu dla zdrowia. Niezwykłe podejście, strój sportowy, pokaz treningu oraz udział w rozgrzewce i zabawach treningowych sprawiło, iż przedszkolaki wyszły ze spotkania z niezwykle rozbudzonym zacięciem sportowym.

Odwiedziny u Pensjonariuszy

W dniu 1 marca grupy Niebieska i Czerwona wystapiły dla Pensjonariuszy Domu Seniora przy ul. Fromborskiej. Trema była duża, ale dzięki życzliwej publiczności minęla szybko. W podziękowaniu za występ otrzymaliśmy gromkie brawa, wiele uśmiechów i pamiątkowe bransoletki. Teraz czekamy na odwiedziny w przedszkolu.

W krainie figur

Na ostatnich zajęciach matematycznych grupa Niebieska przypominała sobie nazwy figur geometrycznych. Przy okazji próbowaliśmy ułożyć różne kształty, wykorzystując wyłącznie naszą wyobraźnię. W ten sposób powstały kaczki, serduszka, ciężarówki z przyczepami, okulary i wiele innych rzeczy, które wymysliły dzieci. Dzięki temu mogliśmy uruchomić naszą kreatywność w tworzeniu kształtów przy użyciu znanych już nam figur geometrycznych.

"Kulisy teatru" - teatrzyk

11 marca godz.9.00 dzieci obejrzą teatrzyk "Kulisy teatru", w którym wystapią aktorzy Teatru Gargulec.

Sadzimy drzewko

Dnia 27 lutego pan Dariusz tata Łukasza wraz z dziećmi z grupy Żółtej wkopał w ogrodzie naszą świąteczną choinkę. Bedziemy ją podlewać i obserwować czy wyrośnie z niej piękne drzewko. Akcja sprawiła dzieciom wiele radości i być może będzie zalążkiem do prawdziwej postawy przyjaciela przyrody w dalszym życiu.

Podziękowanie od Fundacji dla dzieci

dsc_2097.JPGdsc_2098.JPG

Wizyta w szkole

W ostatni dzień lutego grupa Czerwona odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku. Wizyta rozpoczęła się od przygotowanej przez dzieci inscenizacji "Śpiąca królewna". Następnie przeszliśmy do sali lekcyjnej klasy IA gdzie rozwiązywaliśmy zagadki, ozdabialiśmy sprezentowane nam pamiątkowe serduszka i potańczyliśmy chwilę. Potem zachęcaliśmy Panią Wiosnę do szybkiego przyjścia przygotowując dla niej piękne przebiśniegi z naszymi imionami. Na koniec wzięliśmy udział w zajęciach komputerowych klasy trzeciej. Wiemy już ze szkoła wcale nie jest taka straszna.

Pokaz szermierczy

Dnia 27 lutego gościliśmyw naszym przedszkolu uczniów z Gdańskiej Szkoły Szermierki. Na początku uczniowie zapoznali nas z poszczególnymi elementami stroju: floretem, maska, plastron. Pokazali jak wygląda trening. Nastepnie przeszliśmy do wspólnych zabaw. To było dla nas nowe i ciekawe doświadczenie

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

Dnia 27 lutego przedstawiciele grupy Czerwonej - Hania, Igor i Damian wzięli udział w "Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie". Zadania dotyczyły zasad ruchu drogowego i zachowań służących bezpieczeństwu na drodze. Za posiadaną wiedzę i trud włożony w przygotowania na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek i nagrody. Dziękujemy Wam za reprezentowanie naszego przedszkola!